Živel, tak nevyzpytatelný, ale přesto krásný

7. ledna 2013 v 19:59 | Lee-chan |  Téma týdne
Živel
Již od dětství jsem slýchala toto slovo. Dospěláci mne tak nazývali, když jsem měla přebytek energie. Když mne viděli si energicky hrát na zloděje a policajty. Jestliže jsem trávila čas takto, bylo to v pohodě. Dospěláci se při tomto slově na mne tak usmívalia jejich oči se třpytily. Pak mne nazývali živlem i když jsem něco rozbila. To vždycky na mne tak divně koukali a řvali na mne. A já najednou nevěděla, co to znamená. Je snad "živel" synonymem pro "troubu" anebo "debila"?

Je ale zajímavé, jak věkem ubývají tyto záhladná slovíčka. Když jsem dospěla do věku, kdy už jsem věděla, co je živel, byla jsem tak trochu zklamaná. Proč mne proboha nazývali vichřicí anebo tornádem?

Teď už ale nastoprocent chápu význam tohoto slova a metaforu v něm ukrytou. Vždyť takovéto malé roztomilé děťátko je takové malé zemětřeseníčko, které se vžene do Vašeho života a než se pořádně nadechnete, zemětřeseníčko vyroste v obrovské zemětřesení a potom odjede o pár kilometrů dál. Tak už to přece bývá. Zemětřeseníčko vás obere o finance, čas, místo v srdci... Ale zase vám toho plno dá, že i tyto věci budou dávat radost.
-> Toť pohled do budoucna.

Jak přesně ale vnímám toto slovo právě teď, když sedím v mém pokojíku a smolím tento článek? Momentálně si při tomto slově vybavuji 4 živli - oheň, vodu, vítr, zemi. Setkávám se s nimi v časopisech v horoskopech, ale i v Narutovi. Já jsem podle horoskopu oheň. Tak prudký a nevyzpytatelný, ale zároveň vášnivý. Může vůbec tento horoskop mluvit pravdu? Možná... A jestli ne, stejně se vám vryje do podvědomí a vyplní se...


A co vy, nazývali vás také rodiče živlem?
Jaký jste živel podle horoskopů?
Věříte jim?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 A* A* | Web | 7. ledna 2013 v 20:08 | Reagovat

Myslím, že som Oheň. Prjde mi to ironcké, lebo ked som bola malá, bála som sa ho. Živly sú to najsilnejšie, sú nevyspytateľné. Mám pred nimi rešpekt.

2 vsechno-ruzne vsechno-ruzne | Web | 7. ledna 2013 v 21:13 | Reagovat

Já nevím co jinýho mám říct na tvůj blog !
Mě připadá strašně roztomilý :D promiň,že ti tohle píšu a nenapíšu ti sem nic jinýho,ale fakt mi příjde strašně roztomilý a i když nic moc nemá komentáře tak si myslím,že to dáš :) držím palečky.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama