Motivační článek

2. ledna 2013 v 21:49 | Lee-chan |  Články
Jen si vzpomeňte, kdy jste naposledy snili o krásně postavě, změně jídelníčku, krásných vlasech...
Ale vaše sny se rozplynuli po tom, co jste zjistili, že se pro to taky musí něco udělat.
Cvičit každý den? Na to nemám čas.
Neokusit ani kousek té sladké čokolády? Na to nemám vůli.
...
Vždyť to znáte.
Tou největší motivací vám ale musí být právě vaše rozhodnutí a ne urážky okolí typu: "Jsi moc tlustý/á, zhubni", "Udělej prosímtě něco s tvým jídelníčkem, dyť je to hrůza.", "Koukni se na ty tvoje konečky, no přestaň si už žehlit ty vlasy!" ...
Každý to známe, ale právě tyto buzerace často bývají tím hnacím motůrkem, který nám řekne, že ze sebou máme konečně něco dělat. Ale když to budeme dělat jenom z tohoto přesvědčení, brzy to stejně vzdáme.
Teď, jdi si stoupnout před zrcadlo. Zadívej se na sebe, sjeď celou svou postavu. Od nohou k hlavě a pokus se na sobě něco najít. Jestli nic nenajdeš, tak ti upřímně závidím.
Našel/la si něco, že jo?
Teď je čas položit si otázku, jestli s tím chceš něco dělat.
Ne? Přeskoč tento článek.
Ano? Tak čti dál.


Teď jsi se rozhodl/a. Tak si sepiš vše, co chceš pro svou změnu udělat. Vyvěs si to na nějaké dost viditelné místo, kde to budeš mít každý den na očích.
Neříkej si "Já budu". Říkej si "Já jsem úžasný/á, já to zvládnu." Přesvědč svůj mozek, že na to máš. Jakmile si to vryješ do podvědomí, máš z poloviny vyhráno.
První týden bude nejhorší, než si pořádně zvykneš na svůj nový program dne. Pak už to bude hračka a kdo ví, třeba své nové činnosti začneš mít i rád/a.

Jen pěkně do toho. Řekni si pěkně nahlas: "Já jsem úžasný/á, jsem to já, já budu přesně takový/á, jaký/á chci být já! Nikdo mi nebude kecat do toho, co chci."

Jestli si myslíš, že na to nemáš, tak si představ, jaký to asi bude, až se ti tvé cíle povedou realizovat. Vidíš sebe k krásných večerních šatech jako pro princezny, sebe se svaly vyrýsovanými, po kterých se otočí nejedny oči, a to ani nemusíš být na koupališti? Vidíš sebe, jak záříš nad všechny ty nudné a nijak nezajímavé lidi? Tak jen do toho, jelikož tohle jsi ty!

Bojíš se, že tvá změna bude moc radikální? OK, ale než s tím začneš, uvědom si, že vždycky tu budou lidé, kterým se nebude líbit tvůj styl. To je normální.
A vždycky tu budou lidé, kteří ti budou jenom slepě závidět.
Ale pak tu budou i lidé, kteří tě budou obdivovat a to za to stojí, no ne?

Doufám, že jsem vám aspoň trochu pomohla. Jestli ne, tak jen do mě! A jestli jo, tak taky do mě. Budu ráda za každý koment, papá <3
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Renda Renda | Web | 2. ledna 2013 v 21:57 | Reagovat

Ahoj můžeš dat pls hlásek
tady:

http://kacaba214.blog.cz/1301/zacala-soutez#komentare

pro: Renda

děkuji moc

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama