Pustý ostrov? Pro mne synonymum samoty

31. prosince 2012 v 22:49 | Lee-chan |  Téma týdne
Představme si ostrov. Je sopečného původu, tudíž hodně malý. V jeho prostředku se k obloze napíná kráter, sice malý, ale pořád je tu nebezpečí, že se vašemu spolubydlícímu bude chtít probudit a vypustit trochu své lávy na vaší hlavu.
Na ostrov jste se dostali naprostou náhodou, když jste pluli na své dovolené na nafukovací madračce a unesla vás neklidná vlna. Ať koukáte jak koukáte, tak nevidíte pobřeží, ze kterého jste vypluli, jelikož své dioptrické brýle jste si nechali v hotelu před tím, než jste šli na pláž. Myslíte si, že víte, odkud jste připluli, ale nejste si s tím zas tak jistí. Takže se rozhodnete, že si budete hrát na trosečníka.
Ale co kdybyste se vrátili v čase. S naprostou jistotou byste věděli, že se tohle stane a měli jste možnost si vybrat, co si s sebou vemeze. Ale nebylo by toho tolik, žádný počítač, nic takového. Protože na nafukovací madračku se vám prostě celý barák neveme. Jak bych se s tím poprala já?

Plyšák - Ať už promočený z moře a nebo ne. Prostě bych potřebovala nějakou společnost, prostě něco, k čemu bych mohla mluvit. A vzhledem k vymezenému místu na madračce je tohle nejrozumnější volba.
Sirky - Oheň je na pustém ostrově důležitá věc.
Nůž - Buďto na případnou zvěř, na krájení nalezené potravy. Nůž najde uplatnění všude.
Deka - V noci může být chladno a spolíhat se na to, že si tam na místě nějakou vyrobím, to je docela nereálná představa vzhledem k mý šikovnosti.
Jehla a nit - Jo, jeden by si řekl, proč si chci hrát na švadlenu na pustém ostrově. Mě prostě tyto dvě věci přijdou potřebné ať jsem kdekoliv.
Velká síť - Kterou obalím kolem mé improvizované postele. Ochrana před hmyzem.
Sekyra - Určitě budu chtít pokácet nějaký strom, buďto už na dříví na oheň, na stavbu obydlí...
Pyrotechnika a světlice - I když se skvěle vybavím, nemůžu na ostrově zůstat do smrti. Jednou mě přece musí zachránit nebo ne..? A když jim k tomu ještě pomůžu.

Docela se začínám bát, že má nafukovací madračka je už přeplněna a další zátěž už prostě neunese. Co byste mi ještě poradili nebo co vám v mým výčtu věcí chybí? Nikdy jsem si na trosečníka nehrála, nevím, co si vzít s sebou.


Ale proč mám nadpis článku "Pustý ostrov? Pro mne synonymum samoty", když tu o samotě nepadlo ani slovo?
Představte si, jak byste se cítili na pustém ostrově. I když to nejde, tak to přece jenom zkuste. Apoň jednou.
A teď si vzpomente na čas, kdy jste se cítili nejvíc sami. No není to to samé? Jasně, ze samoty můžu utéct mnohem lépe než z pustého ostrova, kde jsem odkázaná na to, kdy se někdo rozhodne mne vysvobodit.
Když jsem sama, mám kolem sebe jen tmu, černo. Mám kolem sebe tolik věcí, ale nepřijdou mi důležité. Takže kdybych je kolem sebe neměla, bylo by mi to jedno. Kdyby mne někdo přenesl na pustý ostrov, je mi to jedno.
Pak ale začnu toužit po společnosti, tak vemu mobil do ruky a napíšu komukoliv a samota je ta tam. Kdybych tak mohla i na ostrově. Dostat se na pustý ostrov, asi bych neměla nervy čekat na to, než mne kdokoliv vysvobodí.
Samota a pustí ostrov je to samé. Aspoň pro mně.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Terezka Terezka | 31. prosince 2012 v 23:10 | Reagovat

Vem si určitě papír a tužku, abys mohla psát další super články a příběhy !

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama